Informacje

Miał wyremontować mieszkanie, a okradł

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który okradł właścicielkę mieszkania, w którym wykonywał prace remontowe. Łupem złodzieja padła warta kilka tysięcy złotych biżuteria. Podejrzany przyznał się do kradzieży i poddał dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci z wydziału kryminalnego sygnał o kradzieży otrzymali w minionym tygodniu. Funkcjonariusze ustalili, że ktoś ukradł z jednego z mieszkań w Jaśle m.in. złote kolczyki, pierścionki, łańcuszek. Łączną sumę strat oszacowano na około 3 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W czasie prowadzonego postępowania zebrali materiał dowodowy z którego wynikało, że związek z tym przestępstwem ma 34-letni mieszkaniec Jasła. Podejrzany został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Typowanie okazało się trafne. Funkcjonariusze ustalili, że dwa miesiące wcześniej zatrzymany 34-latek wykonywał prace remontowe w domu pokrzywdzonej i miał dostęp do pomieszczeń, z których dokonano kradzieży. W obliczu zebranych dowodów potwierdził, że to on ukradł złotą biżuterię. Usłyszał zarzut kradzieży i poddał się dobrowolnie karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE