Informacje

Nastoletni napastnik zatrzymany

Policjanci ustalili napastnika, który zaatakował 24-latka z gminy Skołyszyn. Podejrzany swoim zachowaniem spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego. Dziś usłyszał zarzut i przyznał się do przestępstwa. Grozi mu do 10 lat więzienia.

POLICJA
Fot. archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę w Jaśle. Przed jednym z lokali doszło do sprzeczki pomiędzy 24-letnim mieszkańcem gminy Skołyszyn a młodym mężczyzną. W trakcie awantury nieznajomy wymierzył 24-latkowi cios pięścią w twarz. Pokrzywdzony upadł i głową uderzył w asfaltowe podłoże. Z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej. Został hospitalizowany. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia.

Gdy policjanci dowiedzieli się o sprawie, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków, zbierali informacje, analizowali każdy docierający do nich sygnał. Dzięki zdobytej w ten sposób wiedzy ustalili grupę osób, która była na miejscu zdarzenia, a wśród nich wytypowali napastnika.

Podejrzanym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Brzyska. W obliczu zgromadzonych dowodów przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania podejrzanego.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE