Informacje

Pijana matka z córeczką na „imprezie”

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie – taki wynik wskazało badanie stanu trzeźwości matki, która w czasie libacji alkoholowej opiekowała się swoją córką. Kobieta zabrała 6-latkę na imprezę do kolegi. Wkrótce „opiekuńcza” mama odpowie za swoje bezmyślne zachowanie.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony piątek po południu dyżurny komendy otrzymał niepokojący sygnał, że pod opieką uczestniczącej w libacji alkoholowej kobiety jest dziecko. Policjanci zostali skierowani do jednego z domów w gminie Dębowiec. Drzwi mieszkania otworzył chwiejący się na nogach brat gospodarza imprezy, od którego wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Na widok mundurowych mężczyzna stał się bardzo agresywny, funkcjonariusze musieli użyć wobec niego siły fizycznej.

Gdy policjanci weszli do domu, zobaczyli leżącego na podłodze, jak się okazało w stanie upojenia alkoholowego właściciela mieszkania. W jednym z pomieszczeń, gdzie panował odór alkoholu i dymu papierosowego, zastali również 26-letnią matkę i jej córeczkę. Opiekująca się dzieckiem kobieta była pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci dziewczynkę przekazali pod opiekę rodziny.

Pijana matka trafiła do komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie 26-latka będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pijana matka z córeczką na „imprezie””

  1. czyli nie można wypić alkoholu ani w domu ani u kogoś będąc z dzieckiem bo od razu do sądu rodzinnego bez względu czy się opiekujemy tym dzieckiem czy nie…