Informacje

Sprzedawał narkotyki – został aresztowany

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 33-letniego mieszkańca Jasła podejrzanego o posiadanie i sprzedaż narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany. Sąd tymczasowo aresztował go na wniosek Policji i prokuratury. Grożą mu surowe konsekwencje.

Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
Fot. © KPP JASŁO

Kilka dni temu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje dotyczące sprzedaży środków odurzających. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuję się 33-letni mieszkaniec Jasła.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej i specjalnie wyszkolonym psem do wykrywania zapachu narkotyków weszli do mieszkania podejrzanego. Typowanie okazało się trafne. W trakcie przeszukania w kilku pomieszczeniach domu ujawnili ukryty susz roślinny oraz elektroniczną wagę. Przeprowadzone badania potwierdziły, że ponad 60 gramów zabezpieczonego suszu to marihuana.

Właściciel mieszkania trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że zatrzymany 33-latek narkotyki sprzedawał na terenie Jasła. W obliczu zgromadzonych dowodów przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany oraz udzielenia innym osobom środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym jego aresztowaniu. Najbliższe dwa miesiące spędzi w odosobnieniu.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE