Kultura | rozrywka | edukacja

Superniania w Klubie Czytających Rodzin (zapowiedź)

19 listopada 2011 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza rodziców i wychowawców na spotkanie z niecodziennym gościem – tym razem o mądrym wychowaniu i głośnym czytaniu opowiadać będzie Dorota Zawadzka, znana wszystkim dzięki programowi „Superniania”, w którym proponowała rodzinom sposoby rozwiązania problemów z dziećmi.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 w Czytelni Głównej wykładem „Mądre wychowanie”, po którym będzie czas na rozmowę i zapewne liczne pytania. Ze względu na formułę, spotkanie wyjątkowo przeznaczone będzie tylko dla dorosłych członków i sympatyków Klubu Czytających Rodzin.

Dorota Zawadzka jest psychologiem i pedagogiem rozwojowym, autorką książek o wychowaniu dzieci, współpracuje z wieloma organizacji pozarządowymi, Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Dziecka, wspiera akcje propagujące zakaz bicia dzieci oraz media bezpieczne dla dzieci. Od 2010 r. jest także Ambasadorem Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w ramach której działa Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Wizyta Superniani jest wyrazem wyróżnienia przez Fundację ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” za aktywną i ciekawą działalność Klubu oraz włączenia jego działań w obchody jubileuszu 10-lecia kampanii społecznej.

Klub Czytających Rodzin MBP w Jaśle od czerwca br. skupia rodziny, które spotykają się po to, by wymieniać się refleksjami i radami dotyczącymi rodzinnego czytania, opiniami o książkach, dyskutować na temat rozwoju dzieci z zaproszonymi gośćmi, m.in. specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle i Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla w Jaśle, a także wspólnie realizować własne pomysły dotyczące czytania dzieciom.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE