Kultura | rozrywka | edukacja

Tropem Morsa, Pinky i Czarnego Maćka

14 listopada 2011 roku uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawiali o książkach sensacyjnych Dariusza Rekosza.

Uczestniczki Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP Jasło
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4, zainteresowana twórczością autora, podzieliła się wcześniej na kilkuosobowe grupy. Każda z grup zapoznała się z wybraną książką, a następnie, podczas spotkania, grupy wymieniły się wrażeniami z przeczytanych lektur.

Oprócz dyskusji młodzi klubowicze otrzymali do wykonania różne zadania m.in.: zapisanie tytułów, bohaterów i kluczowego wątku lub wydarzenia na kolorowych kartonach, narysowanie rekwizytów istotnych dla powieściowej fabuły, przygotowanie wywiadu z wybranym bohaterem. Dzięki tym działaniom nastolatki mogły poznać różne tytuły i tematykę książek z dwóch serii Czarny Maciek oraz Mors, Pinky i…

Najwięcej emocji wzbudziły zagadki logiczne oraz elementy humorystyczne wplecione w fabułę powieści o detektywistycznych przygodach Morsa i Pinky czyli Leszka i Ali, do których ilustracje wykonał Bohdan Butenko. Zwłaszcza ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka Mors, Pinky i ostatnia przesyłka, której akcja toczy się na Podkarpaciu.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE