Na drogach

W Trzcinicy dachowało Renault. Na szczęście bez ofiar

Trudne warunki atmosferyczne na drogach powiatu jasielskiego. W niektórych miejscach mgła ogranicza widoczność kierowcom nawet do kilkunastu metrów. Właśnie to było przyczyną kolizji samochodu osobowego w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło). Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

Kolizja w Trzcinicy
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Starsze małżeństwo jechało samochodem osobowym Renault Espace od strony Jasła w kierunku Skołyszyna. Na jednym z zakrętów kierujący pojazdem mężczyzna stracił widoczność, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Auto przewróciło się na dach.

Jak poinformował terazJaslo.pl asp. sztab. Grzegorz Rogowski, dowódca sekcji z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle małżeństwo opuściło pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Na miejsce, oprócz dwóch zastępów strażackich, przyjechał specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Nasze działania polegały na postawieniu pojazdu na koła, odłączeniu akumulatorów oraz pomocy poszkodowanym w szukaniu dokumentów. – relacjonują strażacy.

Na drodze krajowej nr 28, na odcinku od mostu na rzece Ropie im. strzelca Kazimierza Mazurczaka do dawnego torowiska Gamrat-u, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi obecnie roboty budowlane związane z odbudową korpusu jezdni zniszczonej podczas powodzi w czerwcu ubiegłego roku. W związku z tym droga w tym miejscu nie posiada jeszcze oznakowania poziomego. Mgła, która osiadła nad jezdnią, skutecznie utrudnia kierującym jazdę.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE