Kultura | rozrywka | edukacja

XI Andrzejkowe Spotkania Taneczne (zapowiedź)

15 dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych z województwa podkarpackiego weźmie udział w XI Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych, które odbędą się 30 listopada br. o godz. 9. W Jasielskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Każda z grup tanecznych przedstawi dwa układy, które zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych (do 12 lat oraz 13 i więcej lat) i dwóch kategoriach artystycznych (inscenizacja taneczna oraz taniec nowoczesny). Jurorzy wezmą pod uwagę opracowanie choreograficzne, dobór repertuaru, technikę artystyczną i ogólny wyraz artystyczny. Najlepsi otrzymają nagrody – statuetki, a wszystkie uczestniczące w przeglądzie zespoły – upominki.

Organizowane od 11 lat przez JDK andrzejkowe przeglądy taneczne są okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, działających w szkołach, domach kultury i innych instytucjach oraz klubach tanecznych i szkołach tańca. Ich celem jest także – jak zaznacza główna organizatorka przeglądu Katarzyna Korona, tancerka i choreografka, instruktorka tańca w JDK – propagowanie tańca jako sposobu rozwoju własnej osobowości, popularyzacja zespołowych form tanecznych i wymiana pomysłów.

Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem tanecznych popisów młodzieży Jasielski Dom Kultury zaprasza do sali widowiskowej w środę 30 listopada od godz. 9.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE