Na drogach

Zderzenie czołowe pojazdów na ulicy Lwowskiej. Czwórka poszkodowanych

Czteroosobowa rodzinna została poszkodowana po tym, jak w ich samochód osobowy uderzył czołowo kierowca innego pojazdu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie osiemnastej na ulicy Lwowskiej w Jaśle. Przez ponad dwie godziny ruch na tym odcinku drogi był całkowicie zablokowany.

Wypadek na Lwowskiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Zderzenie czołowe dwóch pojazdów na Lwowskiej

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, kierujący samochodem osobowym Ford Mondeo 37-letni mieszkaniec Jasła jechał od strony Krosna w kierunku centrum miasta. W pojeździe prawdopodobnie doszło do nagłej awarii układu kierowniczego, w wyniku czego samochód zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym Ford Kuga.

W samochodzie podróżowały cztery osoby: kierowca, dwie pasażerki oraz dziecko. Wszyscy zostali zabrani przez zespoły ratownictwa medycznego do pobliskiego szpitala.

Jak powiedział Grzegorz Ciężabka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, życiu osób poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Z informacji przekazanej przez lekarkę Pogotowia Ratunkowego wynika, że nie doznali poważnych obrażeń. – mówi strażak.

Kierujący Fordem Mondeo nie odniósł żadnych obrażeń ciała, podróżował sam. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy.

Do wypadku został zadysponowany jeden zastęp z JRG PSP Jasło (samochód ratownictwa technicznego), dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

W tej chwili policyjni technicy dokonują oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczają ślady oraz wykonują dokumentację fotograficzną, co pomoże w dokładnym wyjaśnieniu przyczyn tego zdarzenia.

Zniszczone pojazdy oraz porozrzucane po całej jezdni odłamki karoserii całkowicie zablokowały oba pasy ruchu. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga krajowa nr 73 została wyłączona z ruchu samochodów osobowych i ciężarowych. Policjanci prowadzili objazdy przez boczne drogi.

Ta wiadomość powstała dzięki naszym Czytelnikom. Jeśli widzisz, że w Twojej okolicy dzieje się coś ciekawego i chcesz się tym podzielić z lokalną społecznością, daj nam znać o wydarzeniu. Pisz: redakcja@terazjaslo.pl, sms lub telefon: 606 922 512. Dziękujemy!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE