Kultura | rozrywka | edukacja

Złagodzić pustkę samotności – spotkanie z Zofią Pilat-Lang (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni z Zofią Pilat-Lang.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Zofia Pilat-Lang zadebiutowała w 2005 r. tomikiem Pamięci matki tytuł okładki na granitu płycie w sercu całe życie. Wiersze te powstały, by złagodzić pustkę samotności. W 2008 r. wydała Moje przeżycia, odczucia, opinie. Autorka napisała, że są to wiersze człowieka doświadczonego przez życie, oswojonego z cierpieniem. Trzeci tomik zatytułowany został Pamięć zawodzi – napisane przywołuje ją. Poetka zwraca się w nim do czytelnika słowami: Nie chciałam pisać pretensjonalnie, unikałam frazesów, pisałam jak czułam.

Związana była ze środowiskiem medycznym poprzez swojego męża Stanisława Langa, wieloletniego ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie. Z jej inicjatywy w 2010 r. została założona Fundacja Promocji Zdrowia im. dr. n. med. Stanisława Langa na rzecz Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Jednym z głównych celów fundacji jest ochrona i promocja zdrowia, wspieranie rozwoju szpitala, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych, organizowanie wolontariatu i akcji profilaktycznych.

Na spotkaniu oprócz wierszy zaprezentuje swoją życiową filozofię, która jest imperatywem jej działań poetyckich i społecznych.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada (wtorek) 2011 r. w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 16.00.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE