Informacje

Złodziej drabin zatrzymany

Warte kilkaset złotych aluminiowe drabiny, które zostały skradzione z jednego z jasielskich sklepów, wróciły do właściciela. Policjanci zatrzymali sprawcę tej kradzieży, to 48-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Funkcjonariusze ustalili również osobę, do której trafiły skradzione przedmioty.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do kradzieży doszło w miniony czwartek w Jaśle. O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez pracownika sklepu, który straty ocenił na kilkaset złotych. Z zgłoszenia wynikało, że z korytarza prowadzącego do pomieszczenia sklepu ktoś wyniósł składowane tam drabiny.

Funkcjonariusze prowadzący czynności w tej sprawie zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem 48-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany. Informacje potwierdziły się. Policjanci ustalili, że 45-latek wykorzystał nieuwagę pracownika, który pozostawił w korytarzu niezabezpieczone drabiny i skradł dwie sztuki. Jedną z drabin ukrył w znajdującym się w pobliżu sklepu pustostanie, a drugą w sadzie. Następnie swój łup sprzedał przypadkowej osobie na terenie Jasła. Funkcjonariusze dotarli do kobiety, która kupiła drabiny i odzyskali skradzione przedmioty.

Zatrzymany 48-latek usłyszał zarzut kradzieży. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

Apelujemy do sprzedawców, aby właściwie zabezpieczali oferowany do sprzedaży towar i nie stwarzali warunków sprzyjających przestępcom.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE