Informacje

Złodziej elektronarzędzi zatrzymany

Policjanci zatrzymali 23-latka z Krosna, który włamał się do prywatnego garażu. Łupem złodzieja padły m.in. elektronarzędzia. Część skradzionego sprzętu została odzyskana, a podejrzany usłyszał zarzut i przyznał się do przestępstwa.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DANIEL BARON

Dyżurny komendy otrzymał w minioną niedzielę sygnał o włamaniu. Mieszkaniec gminy Osiek Jasielski zawiadomił, że po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do garażu, ktoś wszedł do środka i spenetrował pomieszczenie. Łupem złodzieja padły m.in. szlifierki kątowe, przetwornica prądowa, piła spalinowa. Straty wstępnie oszacowano na około 1,5 tys. zł.

Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z Dębowca oraz wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma młody mieszkaniec Krosna. Podejrzany 23-latek niedługo cieszył się swoim łupem. Dwa dni po kradzieży został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli część skradzionych elektronarzędzi.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE