Na drogach

Brzyska: nietrzeźwy pieszy ucierpiał w wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Brzyskach. Potrącony przez samochód został nietrzeźwy mężczyzna. Pieszy z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Wypadek w Brzyskach
Fot. © KPP JASŁO

Wczoraj około godz. 19, dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Brzyskach. Skierowani na miejsce wypadku policjanci, zastali załogę karetki pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy pieszemu oraz kierowcę opla vectry.

Na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-latek kierujący oplem jechał w kierunku Jasła. Przejeżdżając przez Brzyska nie zauważył idącego drogą pieszego i potrącił 54-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony upadł na samochodu, po czym głową uderzył w szybę.

W wyniku potrącenia mieszkaniec gminy Brzyska trafił do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu. Został hospitalizowany.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, sprawdzili stan trzeźwości uczestników wypadku. Kierujący oplem 19-latek był trzeźwy. Natomiast u pieszego stwierdzono ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE