Sport | rekreacja | turystyka

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w szachach

Klub szachowy UKS Mat działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle zorganizował Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w szachach. Zwycięzcą turnieju został Daniel Dubiel wyprzedzając Adama Gościńskiego i Piotra Ciciorę. Mistrzynią powiatu wśród kobiet okazała się uczennica Gimnazjum nr 1 w Jaśle Aleksandra Dubiel.

Turniej szachowy
© ARCHIWUM KLUBU

W programie mistrzostw rozegrano również turnieje dla dzieci ze szkół podstawowych. W kategorii do lat 13 tytuły zdobyli: Klaudia Kozłowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle)
i Dawid Stopa (Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaśle). Najlepsi zawodnicy do lat 10 to: Sandra Gozdecka i Konrad Smagacki (obydwoje ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle).

Klub szachowy UKS Mat oprócz sekcji młodzieżowej utworzył również drużynę seniorów, która w styczniu 2012 rozpocznie rozgrywki w V Podkarpackiej Lidze Szachowej (startuje w niej 20 drużyn z terenu całego województwa).

Natomiast kolejną imprezą szachową organizowaną przez klub dla dzieci i młodzieży będą szkoleniowe turnieje klasyfikacyjne, na których będzie można zdobywać normy na wyższe kategorie szachowe. Początek rozgrywek pod koniec stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle.

(KB)

SŁOWA KLUCZOWE