Informacje

Okradł sąsiada

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Jasła, który włamał się do domu swojego sąsiada. Mężczyzna ukradł mu m.in. portfel, telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny. Podejrzany usłyszał dziś zarzut i poddał się dobrowolnie karze.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W miniony czwartek mieszkaniec Jasła powiadomił dyżurnego komendy, że podczas nieobecności domowników, ktoś wszedł do jego domu. Z mieszkania skradziono aparat fotograficzny, telefon komórkowy oraz portfel wraz z pieniędzmi i dokumentem tożsamości.

Bezpośrednio po otrzymaniu sygnału o włamaniu, policjanci zajęli się wykryciem sprawcy. Zebrali informacje, z których wynikało, że związek z kradzieżą ma 34-letni sąsiad pokrzywdzonego. W toku dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że podejrzany obserwował dom i znał miejsce przechowywania kluczy do drzwi wejściowych. W dniu włamania wiedział również, że sąsiadów nie ma w domu. Otworzył drzwi, wszedł do budynku i dokonał kradzieży. Pieniądze wydał, portfel wyrzucił, a telefon i aparat sprzedał.

W obliczu dowodów zgromadzonych przez policjantów, 34-latek przyznał się do włamania. Złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 3 lat. Zobowiązał się również wyrównać wyrządzone szkody.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE