Sport | rekreacja | turystyka

Piłkarska Wigilia „Szóstki”

W czwartek 29 grudnia na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Rafineryjnej odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy SZÓSTKA Jasło.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W spotkaniu wzięła udział grupa blisko stu osób złożona z zawodników jasielskiej SZÓSTKI, ich rodziców oraz trenerów. Wszystkich przybyłych powitała Gabriela Zdunek-Gajda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, a jednocześnie wiceprezes SZÓSTKI. Pogratulowała zawodnikom oraz ich rodzicom udanego roku oraz życzyła kolejnych sukcesów w nadchodzącym 2012 roku.

Jako kolejny głos zabrał Prezes Klubu Artur Tomaszewski. Mijający rok podsumował jako bardzo udany. Nastąpił szybki rozwój szkółki. Obecnie trenuje pięć grup rocznikowych 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004, planowane jest utworzenie grupy rocznika 2005. Drużyny Szóstki odniosły wiele zwycięstw na zawodach rangi ogólnopolskiej. Klub zaczął być zauważany i doceniany w Polsce, co zaowocowało zaproszeniami na prestiżowe turnieje. Sukcesów tych nie udałoby się osiągnąć gdyby nie grupa przyjaciół SZÓSTKI wspierających klub organizacyjnie i finansowo, którym Artur Tomaszewski złożył serdeczne podziękowania.

Po części oficjalnej wszyscy połamali się opłatkiem składając Sobie serdeczne życzenia i zasiedli do stołów, aby posmakować wigilijnych potraw. Przyjęcie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, była okazja do wspólnego śpiewania kolęd, a co niektórzy piłkarze mieli okazję wykazać się talentami wokalnymi, za co należą się im brawa.

Jasielska SZÓSTKA to nie tylko treningi sportowe, ale też wspólne wyjazdy na obozy, turnieje krajowe i zagraniczne, podczas który nawiązuje się wiele przyjaźni, które przetrwają lata, ponieważ nic tak nie integruje młodzieży jak wspólne sukcesy i porażki sportowe.

Na zakończenie wszyscy wyszli przed szkołę, aby obejrzeć przygotowany pokaz sztucznych ogni.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim sympatykom jasielskiej SZÓSTKI za wsparcie podczas mijającego roku. Całemu jasielskiemu środowisku sportowemu składamy NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WIELU, WIELU SUKCESÓW W NADCHODZĄCYM 2012 ROKU. DO SIEGO ROKU!!!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE