Kultura | rozrywka | edukacja

Pomocnicy św. Mikołaja w jasielskiej MBP

Jak zostać Pomocnikiem Mikołaja? Czy prezenty świąteczne same wskakują do worka? Dlaczego najdłuższa broda najbardziej cieszy najmłodszych? Na te i wiele innych pytań odpowiadali mali uczestnicy mikołajkowej akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Mikołajki z Mikołajkiem
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Bajecznie i kolorowo zakończyły się tegoroczne grudniowe spotkania dla dzieci w ramach Mikołajków z Mikołajkiem. Zabawą w bibliotece, spotkaniem z Mikołajem, wizytą z prezentami oraz odwiedzinami najmłodszych z dużą dawką uśmiechu i garścią dobrej zabawy dzielono się w grudniu. Mikołajki z Mikołajkiem – popularnym bohaterem cyklu książek R. Goscinnego i J. J. Sempe były okazją do licznych spotkań.

W Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych grudniowe spotkania w ramach akcji upłynęły pod hasłem pomocy św. Mikołajowi. Najmłodszym udało się sprawdzić, jak szybko można napełnić worki z upominkami czy przedłużyć mikołajową brodę. Dodatkowo dzieci rozwiązywały świąteczną krzyżówkę, słuchały ciekawych legend mikołajowych, zapoznały się z tradycjami związane z ulubionym świętym oraz wzięły udział w licznych quizach i zagadkach świątecznych. Najmilszą niespodzianką dla najmłodszych było pojawienie się ulubionego świętego wszystkich dzieci lub jego pomocników, dzięki którym otrzymały podarunki książkowe i słodkości.

Sponsorem Mikołajków z Mikołajkiem była Karpacka Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle.

W spotkaniach mikołajowych wzięło udział ok. 370 dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 1, 2, Zespołu Szkół Miejskich Nr 5, Przedszkoli Miejskich Nr 2, 3, 6, 9, 10 oraz Bajkowego Prywatnego Przedszkola. Pomocnicy św. Mikołaja przekazali także książkowy upominek dla Przedszkola Miejskiego Nr 1, 2, 3, 10, 11, 12, 13 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Oddziału Pediatrii Szpitala Specjalistycznego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE