Informacje

Pożyczyła 20 złotych, a ukradła o wiele więcej

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 37-letnią kobietę pod zarzutem kradzieży. Podejrzana pożyczyła od starszej mieszkanki Jasła 20 złotych, a przy tej okazji ukradła kilkaset. Przyznała się do przestępstwa i poddała dobrowolnie karze.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, że do drzwi 84-letniej mieszkanki Jasła zapukała znana jej z widzenia kobieta. Po wpuszczeniu do domu poprosiła straszą panią o pożyczenie kilkudziesięciu złotych. Pokrzywdzona wręczyła jej 20 zł. Po otrzymaniu pieniędzy podejrzana wykorzystała nieuwagę właścicielki mieszkania i wychodząc ukradła jej 500 zł.

Po otrzymaniu sygnału o kradzieży policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanej. Funkcjonariusze ustalili jej tożsamość. Okazała się nią 37-letnia mieszkanka Jasła, która była już wcześniej karana za popełnienie podobnych przestępstw. Kobieta została zatrzymana.

Policjanci prowadzący dochodzenie postawili podejrzanej zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania 37-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze. Zobowiązała się również zwrócić skradzione pieniądze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE