Kultura | rozrywka | edukacja

Pracownia ozdób świątecznych w trzcinickiej bibliotece

Święta to czas, kiedy chcemy by nasz dom wyglądał w sposób szczególny, a zimowe, mroźne wieczory to doskonały moment, nie tylko na dobrą książkę, ale również hobby.

Pracownia ozdób świątecznych
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

W grudniu Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zmieniła się w prawdziwą pracownię ozdób świątecznych. Dogodny czas i ciekawa oferta sprawiły, iż wiele osób właśnie w tutaj spędzało wolne popołudnia.

Biblioteka gościła wszystkich poszukujących inspiracji – jak udekorować stół, opakować prezenty i stworzyć niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Warsztaty, na których powstały fantazyjnie dekorowane kartki, choinki z szyszek, piórek i sizalu, a także lampiony, stroiki, aniołki i bombki zdobione przeróżnymi technikami, cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno młodych jak i starszych czytelników. Wszystkiemu towarzyszyły ciekawe pogadanki o nowych trendach w dekoracjach i nigdy nieprzemijającej modzie na rękodzieło.

Kolejny raz potwierdził się fakt, że nie liczą się zdolności artystyczne, najważniejsze są chęci i możliwość samodzielnego stworzenia świątecznych cudów. Prace powstałe w czasie zajęć w bibliotece zapewne ozdobą niejeden bożonarodzeniowy stół, być może staną się także doskonałym podarkiem pod choinkę.

Piątkowe spotkania dla hobbystów w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy będą kontynuowane w 2012 r. Zapraszamy na warsztaty z cyklu PIĄTKOWE HECE W BIBLIOTECE 13 stycznia od godz. 15.00, tematem będzie popularna w ostatnim czasie technika iris folding.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE