Kultura | rozrywka | edukacja

Prawdziwi Young Rockers w MDK-u

„Świąteczny Koncert Rockowy”, który odbył się 27 grudnia 2011 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, to spontaniczna manifestacja młodości zarówno na scenie jak i wśród widowni.

Świąteczny Koncert Rockowy
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Świąteczny Koncert Rockowy w MDK-u

Zainteresowanie koncertem było zaskakująco duże, a aula w MDK-u wypełniła się niemal po brzegi. Na koncercie zaprezentowały się dwie formacje, składające się z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. A może to jest naturalny porządek, dla kolegów ze szkoły, z klasy – gra kolega z jednej ławki.

Z impetem rozpoczęła występ grupa Vermillion. Mają na swoim koncie kilkanaście koncertów, w tym między innymi na VIII i IX Zlocie Motocyklowym im. Hubala. Dużo solówek, światła, dymy. własne kompozycje i „Paranoid” – największy przebój w historii Black Sabbath. Napisany niemal na kolanie, z miejsca został wielkim hitem. Któż nie zna tego riffu? Vermillion brawurowo wykonali ten temat. Dopełnieniem występu była prezentacja niemniej znanego hitu – Metallica Seek And Destroy.

Formacja Hornblend to zwycięzca krakowskiej edycji plebiscytu „7 z Garażu”! Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Jaśle, doceniając osiągnięcie grupy, wręczyła twórcom statuetkę „Creator 2011”. Ten swoisty, regionalny „Oskar” przyznawany jest młodym, osiągającym sukcesy twórcom z Jasła. Mimo krótkiego stażu w występach grupa Hornblend dała się poznać na scenie jako formacja o dużych możliwościach muzycznych, z ciekawie brzmiącą wokalistką. Prezentowali własne kompozycje, by na końcu sięgnąć po „Breaking the law” Judas Priest nazywanych „Metal Gods”.

To był bardzo energetyczny koncert z ekspresyjnymi solówkami gitarzystów, mocnym podbiciem pałkerów i basmanów, dobrą wokalizą i ostrą zabawą. Młodość na scenie, młoda widownia – jednym słowem prawdziwi Young Rockers w MDK-u.

Janusz Szewczyk
(MDK Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE