Kultura | rozrywka | edukacja

„Studnia kulturalna JDK”: zdrowie to cenny dar (zapowiedź)

Propagowaniu zdrowego stylu życia poświęcone będzie 18. już spotkanie z cyklu „Studnia Kulturalna JDK”, które odbędzie się 7 grudnia br. o godz. 17 w Jasielskim Domu Kultury.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Tym razem spotkanie z bywalcami „Studni Kulturalnej” poprowadzi Jolanta Miklar, z zawodu farmaceutka, absolwentka Wyższej Akademii Medycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat różnych aspektów zdrowia. Prelegentka przez ponad 10 lat prowadziła własną aptekę koło Dusseldorfu w Niemczech. Przebyła ciężką chorobę, której lekarze nie mogli zdiagnozować. Dziś razem z mężem prowadzi ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne w okolicach Krempnej, uprawia i zbiera dziko rosnące zioła, zajmuje się też bartnictwem. Uważa, że najważniejsze w utrzymaniu dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Stała się propagatorką ekologicznego odżywiania i czerpania z tego co daje natura.

W bieżącym roku Jolanta Miklar wygrała eliminacje wojewódzkie na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w dziedzinie ochrony środowiska” i została laureatką eliminacji wojewódzkich na „Najlepszą własną pasiekę”. Została też wyróżniona podczas „Eko Gali” za wielokrotny udział w Targach Żywności w Rzeszowie.

Zaproszenia do odbioru w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE