Kultura | rozrywka | edukacja

Świąteczny Turniej Tańca w Jaśle

18 grudnia 2011 w gościnnym Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle (Gimnazjum nr 2) Studio Tańca „Podkarpacie” – Bożena i Adam Berkowiczowie zrealizowali „Świąteczny Turniej Tańca” – imprezę złożoną z trzech części.

Tancerze
Fot. © ORGANIZATORZY

Świąteczny Pląs w której wystąpiły w dwóch grupach młodsze (3-5 lat) i starsze (sześciolatki) dzieci z przedszkoli jasielskich, Cieklina oraz ochronki SS Serafitek w Bieździedzy. Przedszkolaczki zaprezentowały tańce parowe i zabawy taneczne.

Część druga to Świąteczny Turniej Talentów, w którym wystąpiły pary w kategoriach do 7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14 i więcej lat, które trenują by w najbliższym czasie wystartować w rywalizacji sportowej w kategoriach. Pary prezentowały wysoki poziom umiejętności. Nagradzane były stosownie: brązowymi, srebrnymi i złotymi medalami oraz specjalnymi wyróżnieniami. Uczestniczyli reprezentanci klubów tanecznych i szkół tańca (łącznie 120 par) z podkarpackiego i małopolskiego w tym liczna grupa tancerzy z Jasła.

W częściach południowej i wieczornej w ramach rywalizacji sportowej w Ogólnopolski Świątecznym Turniej Tańca wystąpiły w ośmiu kategoriach pary klas F, E i D z 29 klubów tanecznych z lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wśród nich medaliści i finaliści Mistrzostw Polski Południowej kategoriach dziecięcych.

Puchary za zwycięstwo w najwyższych klasach tanecznych odebrały: w kat. 14-15 lat D – Krawczyk Patryk, Kornaś Urszula – AXIS Nowy Sącz, w kat, pow. 15 lat D – Lelakowski Piotr, Sokół Małgorzata – DŻET Rzeszów-Boguchwała

Dużym sukcesem dla młodych jasielskich par były finałowe miejsca: Marcinek Ryznar – Patrycja Majtaj 7 miejsce wśród 8-9 latków klasy F, Adrian Brej – Karolinka Mitoraj 4 miejsce wśród 10-11 latków klasy F. Szczególne gratulacje za występ i poziom taneczny dla pary Hubert Jarecki – Aleksandra Michalec 4 miejsce wśród 10-11 latków klasy E, która startem w Jaśle uzyskała klasę taneczną D. W tej kategorii wiekowej można uzyskać najwyższą klasę C – mają na to jeszcze cały rok.

W pokazach zaprezentowały się grupy hip-hopowe „Street Elite” i „Rising Stars” prowadzone przez Tomasza Berkowicza. Ich występy spotkały się z aplauzem publiczności i uczestników.

Gościem turnieju był Burmistrz Andrzej Czernecki, który podziwiał najmłodszych Jaślan w ich turniejowych występach.

Podziękowania organizatorów dla dyrektor Aleksandry Zajdel-Kijowskiej za życzliwą gościnę imprezy w hali Gimnazjum nr 2. Szczególne podziękowania dla młodzieży klas policyjno-strażackich Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, która wspomagała organizacyjnie i zabezpieczała porządek pod opieką i przy osobistym zaangażowaniu wicedyrektor Agnieszki Wójcik.

Organizatorzy Dziękują za życzliwość firmie „Dagmara” Krystyny Jankowskiej oraz Restauracji Keks Agaty Śliż oraz wszystkim rodzicom i tancerzom, którzy pomogli przygotować i zrealizować turniej.

Tą imprezą Studio Podkarpacie pragnie powrócić do tradycji turniejów tanecznych w Jaśle. Z pewnością wielu Jaślan pamięta turnieje międzynarodowe: „Puchar Euroregionu Karpaty”, „Puchar Podkarpacia”, „Puchar Jasła”. Organizatorzy liczą na wsparcie władz miasta i powiatu oraz sponsorów przy następnym turnieju – już w wyższych klasach z udziałem par zagranicznych.

(Studio Tańca „Podkarpacie”)

SŁOWA KLUCZOWE