Informacje

Święta na drogach powiatu jasielskiego

Jasielscy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Boże Narodzenie 2011”. Od piątku 23 grudnia do poniedziałku 26 grudnia będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego regionu.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków komunikacyjnych, czyli: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa w pojazdach oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

Szczególnie wyczuleni będą na stan trzeźwości kierujących.

Policjanci mają do dyspozycji m.in. fotoradary i nowoczesne radiowozy z wideorejestratorem.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie. – informuje Policja.

Z kolei kierowcom prowadzącym pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton przypominamy o Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń zakazu ruchu niektórych pojazdów po drogach (Dz. U. z 2007, Nr 147, poz. 1040). Nie będą mogli poruszać się drogami w Wigilię (od 18 do 22) i Święta Bożego Narodzenia (od 8 do 22). Ograniczenie nie obowiązuje autobusów oraz innych pojazdów uwzględnionych w tym rozporządzeniu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE