Sport | rekreacja | turystyka

Turniej o Puchar Miasta Jasła rocznik 2002

W dniu 17 grudnia na hali jasielskiego gimnazjum rozegrany został ostatni z cyklu turniejów „O Puchar Miasta Jasła”. Organizatorami cyklu turniejów są: UKS Szóstka Jasło oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

UKS Szóstka Jasło
© ARCHIWUM KLUBU

Głównymi celami, jakie postawili przed sobą organizatorzy są propagowanie sportu i rywalizacji sportowej wśród dzieci, nawiązywanie nowych znajomości wśród uczestników turnieju oraz wychowanie poprzez sport.

Tym razem do rywalizacji sportowej przystąpili chłopcy z rocznika 2002. W turnieju udział wzięły czołowe drużyny polski południowej, takie jak Borek Kraków, Beniaminek Krosno, Stal Mielec, Motor Lublin, Stal Stalowa Wola, Sandecja Nowy Sącz, Hutnik Kraków, SPS Przemyśl, Igloopol Dębica oraz gospodarz turnieju – Szóstka Jasło. Na zawody przybyła także jedna drużyna z zagranicy – Partizan Bardejov.

Drużyna z Jasła wystawiła do rywalizacji dwie drużyny. Pierwsza z nich w rywalizacji grupowej odniosła trzy zwycięstwa, kolejno z Igloopolem Dębica 2:1, Stalą Stalowa Wola 2:0 i SPS Przemyśl 2:1. jedne bezbramkowy remis z Hutnikiem Kraków oraz porażkę z Sandecją 0:1. Wynik rywalizacji grupowej to 10 zdobytych punktów i pierwsze miejsce w grupie.

Druga drużyna Szóstki odniosła 5 porażek i zajęła piąte miejsce w grupie. W meczu półfinałowym Szóstka spotkała się z Motorem Lublin. Szybko stracona bramka zmusiła naszą drużynę do bardziej ofensywnej gry i w konsekwencji przegraliśmy 0:3. W drugim półfinale Beniaminek uległ w karnych Hutnikowi Kraków 2:3. W meczu o trzecie miejsce Szóstka przegrała z Beniaminkiem w karnych 2:3. W finale turnieju Motor Lublin pokonał drużynę Hutnika Kraków 1:0.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Motor Lublin
2. Hutnik Kraków
3. Beniaminek Krosno
4. UKS 6 Jasło I
5. Borek Kraków
6. Sandecja Nowy Sącz
7. Partyzan Bardejov
8. SPS Przemyśl
9. Stal Mielec
10. Igloopol Dębica
11. Stal Stalowa Wola
12. UKS 6 Jasło II

Na uwagę zasługuje fakt, iż turniej zgromadził bardzo szeroka widownię. Do Jasła przyjechały bardzo liczne grupy kibiców z Krakowa, Nowego Sącza, Przemyśla oraz Lublina. Impreza została także zauważona przez lokalne media. Podczas trwania turnieju Jasielska telewizja nakręciła materiał filmowy z meczów oraz wywiad z Prezesem Klubu – Arturem Tomaszewskim. Materiał będzie emitowany w jasielskiej sieci kablowej. Podczas turnieju sporządzona została bogata dokumentacja graficzna, która zostanie przesłana do klubów biorących udział w turnieju.

Sponsor turnieju: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE