Kultura | rozrywka | edukacja

XVII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” (zapowiedź)

Jeszcze tylko do 5 grudnia przyjmowane będą zgłoszenia do organizowanego po raz siedemnasty przez Jasielski Dom Kultury i niezmiennie cieszącego się popularnością wśród dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Eliminacje wstępne (nie dotyczą przedszkolaków) odbędą się 10 grudnia (sobota) od godz. 9. do 15. Dwa dni później (poniedziałek 12 grudnia) odbędzie się konkurs dla przedszkolaków (początek o godz. 9.), a 16 grudnia (piątek) o godz. 9. – konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy wystąpią 14 stycznia (sobota) przyszłego roku w koncercie finałowym.

Głównym celem organizowanego przez nas konkursu jest ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich kolęd i pastorałek oraz prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli – mówi Ewa Grzebień, instruktorka muzyki w JDK.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Ewa Grzebień, tel. 13 44 35 161. Dostępne są też – podobnie jak regulamin i karty zgłoszeń – na stronie internetowej JDK: www.jdkjaslo.pl.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE