Sport | rekreacja | turystyka

Zwycięstwo UKS „Szóstka” Jasło rocznik 2000 w PBS CUP

W dniu 17-12-2011r. zespół UKS 6 Jasło rocznik 2000 uczestniczył w halowym turnieju piłki nożnej PBS CUP 2011, który rozegrany został w Dębicy.

UKS Szóstka Jasło
© ARCHIWUM KLUBU

W turnieju tym uczestniczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy, a nasz zespół w fazie grupowej uzyskał następujące wyniki:

UKS 6 Jasło – IGLOOPOL Dębica II 2:0 bramki Piątkowski, Korneusz
UKS 6 Jasło – RESOVIA Rzeszów 2:0 bramki Piątkowski, Szura
UKS 6 Jasło – TARNOVIA Tarnów 2:0 bramki Szura, Korneusz
UKS 6 Jasło – CRACOVIA Kraków 0:0

dzięki czemu zajął I miejsce. Los sprawił, że po raz kolejny półfinałowym przeciwnikiem naszej drużyny okazał się IGLOOPOL Dębica, który zajął w swojej grupie II miejsce. W spotkanie to lepiej weszli nasi zawodnicy, którzy po bramce Kamila PIĄTKOWSKIEGO objęli prowadzenie jednak w odpowiedzi zawodnik gospodarzy Kuba PERSAK stanął „oko w oko” z naszym bramkarzem, który wyszedł z tej konfrontacji obronną ręką wybijając na róg potężną „bombę” zmierzającą pod poprzeczkę. Kolejne minuty to już zdecydowana dominacja naszej drużyny, która raz po raz przeprowadzała szybkie i przemyślane akcje uwieńczone zdobyciem kolejnych dwóch bramek przez Kamila Piątkowskiego dzięki czemu ustrzelił on tzw. hat tricka. Stracona w ostatnich minutach bramka nie miała już wpływu na przebieg spotkania, które ostatecznie zakończyło się wygraną 3:1 i awansem do finału gdzie na nasz zespół czekała już drużyna CRACOVII Kraków, która w drugim półfinale pokonała zwycięzcę drugiej grupy POLONIĘ Przemyśl 6:0.

Mając w pamięci spotkanie grupowe, obydwa zespoły przystąpiły do tego meczu z wielkim respektem dla siebie, ale to nasz zespół osiągnął w nim przewagę będąc zespołem atakującym i stwarzającym sobie dogodne sytuacje podbramkowe, przeciwnicy zaś skupili się na wyprowadzaniu groźnych kontrataków. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak też było w tym meczu. Pomimo wielu sytuacji do zdobycia bramki los uśmiechnął się do CRACOVII, kiedy to w polu karnym naszej drużyny doszło do przypadkowego dotknięcia piłki ręką i przyznania rzutu karnego, który został przez przeciwników wykorzystany. W tym momencie rozpoczęły się prawdziwe emocje, które rozgrzały całą widownię i były godne rozgrywanego finału. Zespół SZÓSTKI postawił wszystko „na jedną kartę” atakując non stop bramkę przeciwników, ale pomimo dogodnych sytuacji piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki. Kiedy do końca spotkania pozostała 1 minuta fantastycznym strzałem popisał się Kacper Szura, który z lewego narożnika pola karnego umieścił piłkę w prawym „okienku” bramki wywołując tym ogromną radość całej drużyny. Podbudowani takim obrotem sprawy nasi zawodnicy ponownie ruszyli do ataku i stworzyli sobie kolejną znakomitą sytuację podbramkową jednak jej nie wykorzystali i gdy do końca meczu pozostało 15 sekund zostali skontrowani przez przeciwników, kiedy to jeden z zawodników znalazł się w sytuacji „sam na sam” z naszym bramkarzem, który ponownie kapitalną interwencją wybił piłkę na róg, po wykonaniu którego sędzia zakończył spotkanie w regulaminowym czasie, a o zwycięstwie zadecydować miały rzuty karne. Jak wielkie emocje towarzyszyły tym karnym świadczy fakt, że początkowo nikt z zawodników nie chciał wziąć odpowiedzialności za ich wykonanie – ciężar ten wzięli na siebie Patryk Korneusz, Kacper Szura i Kamil Piątkowski. Jako pierwszy do wykonywania karnego podszedł Patryk Korneusz, który pewnym strzałem w lewy górny róg umieścił piłkę w siatce, następnie zaś bramkarz naszej drużyny Grzegorz Żytniak sparował strzał zawodnika przeciwników na słupek dzięki czemu objęliśmy prowadzenie 1:0. Do kolejnego karnego podszedł Kacper Szura, który mocnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką, a drugi wspaniale obroniony karny przez naszego bramkarza sprawił, że wśród drużyny zapanowała ogromna euforia, gdyż jak to miało miejsce w 2010r. ponownie zostaliśmy zwycięzcami turnieju PBS CUP!

Na zakończenie organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne i tak najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Grzegorz Żytniak, a „królem strzelców” Kamil Piątkowski.

Na zwycięstwo całej drużyny zapracowali następujący zawodnicy: Mateusz Cyntler, Daniel Cyran, Gabriel Gierlasiński, Jakub Grzegorczyk, Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Kacper Szura, Grzegorz Żytniak oraz trener zespołu Tomasz MACZUGA, którym serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE