Kultura | rozrywka | edukacja

Gazetowe gadżety w Klubie Czytających Rodzin (zapowiedź)

Szelest kartek i niekończąca się lista zabaw – potrzeba tylko wyobraźni i kilku starych gazet. 20 stycznia br. o godz. 17:00 Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie „Gazetowe gadżety”, pełne pomysłów na to, jak ciekawie spędzać szare zimowe wieczory.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Na najmłodszych członków Klubu czekają propozycje zabaw ruchowych i plastycznych, dzięki którym będą mogli ćwiczyć swoje zdolności manualne, a także rozwijać wyobraźnię, bo przy jej odrobinie ze starych gazet można wyczarować właściwie wszystko. Rodzice natomiast będą mieli mogli zapoznać się z czasopismami dla dzieci prenumerowanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Są wśród nich czasopisma dla dzieci w różnym wieku, np. „Świerszczyk” dla najmłodszych, „Kumpel” dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej i ich rodziców, „Wiktor” dla trochę starszych dzieci, czy lubiany niezależnie od wieku „Kaczor Donald”. Dostępny jest także kwartalnik poświęcony literaturze dla dzieci i młodzieży „Ryms”, a także „Mały artysta”, pełen podpowiedzi, jak wykonać dekoracje w różnych technikach plastycznych.

Nie zabraknie też oczywiście głośnego, rodzinnego czytania. Z pewnością każdy mały i dorosły uczestnik spotkania odnajdzie dla siebie zarówno wartościową lekturę, jak i twórczą zabawę.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE