Kultura | rozrywka | edukacja

Kraina Biblioteki i Książki odkryta! Zimowe finały akcji jasielskiej MBP

160 Małych Poszukiwaczy Książkowej Krainy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zostało uroczyście pasowanych na czytelników. Od stycznia br. trwają finały pierwszej tury akcji – Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki.

Pasowanie na czytelnika MBP
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Pasowanie na czytelnika MBP

Wspólne wędrówki po wyobraźni, odkrywanie małych i dużych tajemnic książek, a przy tym dobra zabawa i mnóstwo radości – to przykład, jak łatwo można przenieść się do krainy dziecięcych marzeń. Wystarczyło spotkać Kota Biblionka-Bezogonka, Biblioteczną Myszkę-Śmieszkę czy Chochlika-Psotnika, by zobaczyć, że świat zamknięty w książce bawi i przyciąga.

W ramach trzech spotkań z biblioteczną przygodą, najmłodsi wyruszyli w podróż po bibliotece i odkrywali tajemnicę książki, by wreszcie móc się z nią zaprzyjaźnić. Pod tym hasłem właśnie odbyły się pierwsze, uroczyste pasowania wieńczące zdobytą wiedzę poprzez dobrą zabawę. Były mini egzaminy, a wśród nich tajemnicze listy z zadaniami Biblionka-Bezogonka, i książkowymi pytaniami Bibliotecznej Myszki-Śmieszki oraz duża dawka uśmiechu na twarzach dzieci. Mali uczestnicy akcji MBP otrzymali dyplomy poświadczające zdobytą wiedzę, odznaki lubiących czytać i uczęszczać do biblioteki oraz listy gratulacyjne, którymi mogli pochwalić się rodzicom i dziadkom uczestniczącym w pasowaniu. Każda grupa przedszkolna w nagrodę za aktywny udział w spotkaniach o trzymała upominek książkowy.

Zimowe finały akcji MBP potrwają przez styczeń. Pierwszymi zaprzyjaźnionymi z książką i biblioteką są grupy 5 i 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 2, 3 i 10.

Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl. W dowozie dzieci z odległych przedszkoli pomaga jasielski ZMKS.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE