Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2012”: OO. Franciszkanie zapraszają na koncert zespołu Fioretti

Koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej „Fioretti”, towarzyszyć będzie tegorocznej akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”, której ideą jest wspieranie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Grupa wystąpi w niedzielę (15 bm.) o godz. 17 w kościele OO. Franciszkanów.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Akcja „Noworoczny Dar” odbywa się już po raz 15. Jak zwykle została zorganizowana przez ojców Franciszkanów z parafii św. Antoniego w Jaśle i Jasielski Dom Kultury, we współpracy z jasielskimi szkołami i przedszkolami.

W tym roku oprócz prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży z Jasła, odbędzie się również koncert zaproszonej przez jasielskich franciszkanów grupy „Fioretti” z Krakowa. Nowością jest też dwudniowa kwesta uliczna (14, 15 stycznia) oraz zbiórki wolnych datków w kilku dużych sklepach w Jaśle.

***

Zespół „Fioretti” został założony w 1968 roku w Wyższym Seminarium Franciszkanów w Łodzi, a rok później przeniesiony do Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie. Tworzą go bracia mniejsi konwentualni, będący akurat w formacji seminaryjnej. Kolejne pokolenia należących do „Fioretti” braci opierają się na repertuarze swoich poprzedników, nadając utworom nowe brzmienie i tworząc następne. Dotychczas grupa nagrała 12 albumów i dała setki koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. we Francji, Włoszech, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i Ukrainie. Grupa grała także dla Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

(JDK)

Back to top button