Na drogach

Pijany kierowca zatrzymany dzień po dniu

Mimo, że w Nowy Rok policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu, następnego dnia ponownie wsiadł za kierownicę mazdy. Podobnie jak dzień wcześniej był pijany. Tym razem podczas jazdy 50-letni mieszkaniec Jasła rozbił dwa samochody.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj po południu dyżurny komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Krasińskiego w Jaśle. Policjanci na miejscu zastali rozbite trzy samochody oraz dwóch mężczyzn.

Z relacji zgłaszającego interwencję wynikało, że jechał on ul. Lwowską w kierunku centrum miasta. Przed rondem Solidarności poczuł silne uderzenie w tył pojazdu. Okazało się, że jadący za nim kierowca mazdy wjechał w tył jego bmw. Sprawca nie zatrzymał się, lecz odjechał. W czasie ucieczki z miejsca zdarzenia na ul. Krasińskiego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego przy ulicy volkswagena.

Policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 50-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Alkomat wskazał 2,5 promila w jego organizmie. Ponadto okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, gdyż stracił je dzień wcześniej za jazdę po pijanemu. Wówczas wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z jasielskiej drogówki na ul. 3-go Maja w Jaśle.

Do niedzielnego zarzutu kierowania mazdą po alkoholu policjanci dołożą 50-latkowi kolejny. Ponadto będzie on odpowiadał za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE