Kultura | rozrywka | edukacja

Sylwester na jasielskim rynku: szampańska zabawa i grosiki na szczęście

Tysiące mieszkańców Jasła i okolic przyciągnął zorganizowany w mieście sylwester pod chmurką. Świętujących nadejście Nowego Roku na rynku było nieco więcej niż rok i dwa lata temu, a zabawa trwała jeszcze długo po północy.

Sylwester 2011/2012 na rynku
Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

Jak zwykle były koncerty, tańce, szampan, wzajemne składanie życzeń i pokaz sztucznych ogni o północy, na powitanie Nowego Roku – kalendarzyki z groszem na szczęście, a na zakończenie losowanie nagród w konkursie ekologicznym.

DJ Marek Jarecki „Marcus” rozpoczął imprezę o godz. 20. Półtorej godziny później, występ Urszuli Drożdż, młodej jaślanki, uczestniczki półfinału programu telewizyjnego Must Be the Music, oklaskiwało już kilkaset osób. Występujący po niej zespół „Redlin”, spopularyzowany m.in. przez telewizję śniadaniową, dał świetny show wciągając publiczność do wspólnej zabawy. Artyści zaproponowali taki repertuar, przy którym doskonale bawili się i młodsi i starsi.

Przed wybiciem północy na scenę zostali zaproszeni: burmistrz Andrzej Czernecki, jego zastępca Leszek Znamirowski i sekretarz miasta Paweł Rzońca, a także Elżbieta Bernal, przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta – Niech ten nowy 2012 rok będzie tak piękny jak ta zabawa. Wy nie widzicie ilu jest tu teraz mieszkańców – mówił ze sceny burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, składając wszystkim noworoczne życzenia spełnienia wszelkich marzeń. Ostatnie sekundy starego roku odliczali wspólnie wypełniający płytę rynku mieszkańcy i wznoszący toast włodarze miasta, a nadejście nowego 2012 roku obwieściły rozświetlające niebo efektowne fajerwerki i strzelające w górę korki szampanów.

Po pokazie burmistrz Czernecki, wraz z Elżbietą Bernal, kontynuując wprowadzony za jego poprzedniej kadencji zwyczaj, rozdał świętującym Nowy Rok przy muzyce „Redlinu” setki kalendarzyków z groszem na szczęście.

Zabawę zakończyło losowanie nagród w konkursie ekologicznym. Ci, którzy zdecydowali się wrzucić butelki i inne szklane opakowania do specjalnych, ustawionych na obrzeżach rynku pojemników otrzymali kupony z numerami, wśród których rozlosowano cenne nagrody: m.in. zestaw do nawigacji z mapą Polski i telefon bezprzewodowy. Szczęśliwcom nagrody wręczył zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski.

Organizatorami „Powitania Nowego Roku” na jasielskim rynku byli: Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury.

Sylwester 2011/2012 na rynku

Sylwester 2011/2012 na rynku

Sylwester 2011/2012 na rynku

Sylwester 2011/2012 na rynku

Sylwester 2011/2012 na rynku

Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE