Sport | rekreacja | turystyka

UKS 6 Jasło – III miejsce rocznika 2000 w Tarnowie

W dniu 28 stycznia 2012r. zespół UKS 6 Jasło rocznik 2000 uczestniczył w VI Turnieju piłki nożnej im. Antoniego BARWIŃSKIEGO – CZAKRAM CUP w Tarnowie, który został rozegrany w hali „Jaskółka”. Do turnieju tego zaproszonych zostało 10 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy, gdzie rozgrywano mecz „każdy z każdym”.

UKS Szóstka Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

W swojej grupie zawodnicy SZÓSTKI za przeciwników mieli: IGLOOPOL Dębica, HUTNIKA Kraków i KORONĘ Kielce, która w ostatniej chwili zrezygnowała z przyjazdu na turniej, dlatego też organizatorzy postanowili, iż w grupie tej zespoły zagrają ze sobą mecz i rewanż.

W swoim pierwszym występie zawodnicy UKS 6 Jasło zmierzyli się z zespołem IGLOOPOLU Dębica i tak jak zawsze mecz ten był emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniem, które zakończyło się wygraną 1-0 przez chłopców z Dębicy. W kolejnym spotkaniu SZÓSTKA zremisowała bezbramkowo z HUTNIKIEM Kraków 0-0, który wcześniej także przegrał z IGLOOPOLEM 0-1.

Mecze rewanżowe zespół SZÓSTKI rozpoczął od spotkania z HUTNIKIEM i po bardzo dobrym występie i bramce Patryka Korneusza spotkanie to zakończyło się wygraną 1-0 co dało zespołowi przynajmniej II miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy rozgrywek i gry o miejsca od 1 do 6. Na zakończenie fazy grupowej zespół UKS 6 zremisował bezbramkowo z IGLOOPOLEM.

W kolejnej fazie turnieju zespół SZÓSTKI znalazł się w grupie ze zwycięzcami pozostałych dwóch grup tj. WISŁĄ Kraków i RESOVIĄ Rzeszów. W pierwszym meczu SZÓSTKA zagrała z WISŁĄ Kraków i niestety pomimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych (m.in. sytuacja sam na sam z bramkarzem Kacpra Szury przy stanie 0-1) mecz ten zakończył się wygraną młodych wiślaków 2-0. W kolejnym meczu chłopcy z WISŁY wygrali z RESOVIĄ także 2-0 czym zapewnili sobie udział w wielkim finale. Spotkanie z RESOVIĄ, decydowało o tym, która drużyna zajmie drugie miejsce w grupie i tym samym zagra o trzecie miejsce w turnieju. Mecz ten był rozgrywany pod dyktando zawodników drużyny SZÓSTKI, która po 2 bramkach Patryka Korneusza i bramce Daniela Cyrana wygrała spotkanie 3-1.

W meczu o III miejsce zespół UKS 6 Jasło spotkał się z… z IGLOOPOLEM Dębica i był to już trzeci pojedynek tych zespołów w turnieju. Spotkanie to było jednostronnym popisem zawodników SZÓSTKI, którzy zdecydowanie dominowali na boisku, spychając swoich przeciwników do rozpaczliwej obrony. Znakomita gra całej drużyny sprawiła, że po 2 bramkach Patryka Korneusza i jednej Kacpra Szury zespół SZÓSTKI prowadził 3-0 i nawet stracona w ostatniej sekundzie bramka nie zepsuła wspaniałego humoru zawodników, którzy dzięki tej wygranej zajęli III miejsce w turnieju. W meczu finałowym STAL Rzeszów pokonała WISŁĘ Kraków 1-0.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Stal Rzeszów, 2. WISŁA Kraków, 3. UKS 6 Jasło, 4. IGLOOPOL Dębica, 5. TARNOVIA Tarnów, 6. RESOVIA Rzeszów, 7. HUTNIK Kraków, 8. PARTIZAN Bardejov, 9. TARNOVIA Tarnów, 10. ODRA Wodzisław.

Drużyna UKS 6 Jasło wystąpiła w następującym składzie: Mateusz Cyntler, Daniel Cyran, Gabriel Gierlasiński, Patryk Korneusz, Michał Machowski, Wiktor Madej, Bartosz Niklewicz, Kamil Piątkowski, Kacper Szura, Grzegorz Żytniak, opiekunem zespołu był Grzegorz Żytniak, kierownikiem drużyny Jerzy Cyntler. Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach!
 
Zarząd klubu UKS 6 Jasło, zawodnicy rocznika 2000, jak również rodzice pragną złożyć serdeczne podziękowania firmie ANMARO oraz JCMB1 za ufundowanie dla drużyny kompletu efektownych dresów sportowych! Dziękujemy!

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE