Informacje

W I LO: spotkanie w ramach cyklu „Lekcje europejskie”

W dniu 03 stycznia 2012 odbyło spotkanie z młodzieżą w ramach zainicjowanego przez Poseł Elżbietę Łukacijewską cyklu „Lekcje europejskie”.

Lekcja europejska w I LO

Pani Poseł, przeprowadziła lekcję w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, przybliżając zgromadzonym uczniom historię oraz zasady funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wskazując najważniejsze wyzwania, którym musi ona sprostać, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego.

Ponadto Elżbieta Łukacijewska podzieliła się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z pracy, jako członka Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) i związanymi z tym faktem pracami nad budżetem UE na rok 2012 oraz możliwościami jakie stwarza młodym ludziom Unia Europejska.

Cykl lekcji europejskich, realizowany przy współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty oraz Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej jest projektem – zainicjowanym przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego – realizowanym w ponad 30 podkarpackich szkołach. Spotkania z młodzieżą w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli UE.

Formuła zajęć oparta o prezentacje multimedialne oraz dyskusję, ma w ciekawy sposób zachęcić młodzież do zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej. „Doszliśmy do wniosku, że zbyt mało mówi się o UE o tym co może zrobić dla zwykłego obywatela, jakie są plusy i jakie są problemy, a zwłaszcza mało mówi się o naszej prezydencji. Stąd właśnie pomysł” – wyjaśnia Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Lekcja europejska w I LO

Lekcja europejska w I LO

(Biuro poselskie Elżbiety Łukacijewskiej)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W I LO: spotkanie w ramach cyklu „Lekcje europejskie””