Kultura | rozrywka | edukacja

W MDK-u: zimowa lekcja teatru (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w trzydniowych warsztatach teatralnych. Możemy zapewnić, że podczas tych zajęć sztuka teatru będzie stanowić doskonałą okazję do wspaniałej i twórczej zabawy.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Warsztaty poprowadzi znana aktorka Teatru MASKA w Rzeszowie – Kamila Korolko, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Warsztaty odbędą się w terminie od 8 do 10 lutego 2012 r. tj. od środy do piątku w drugim tygodniu ferii. Przez kilka godzin dziennie uczestnicy będą pracować nad warsztatem aktora. Zdobyte umiejętności zaprezentują na koniec zajęć przed szeroką publicznością.

W pierwszym dniu tzw. „aktorskim” (w godz. 16.00 – 19.00) odbędą się m.in. ćwiczenia integracyjne, głosowo-emisyjne oraz budowanie prostych etiud. W drugim dniu „lalkowym” (w godz. 10.00 – 15.00) uczestnicy nauczą się podstawowych technik lalkowych, czyli animacji i samodzielnie przygotują pacynkę. Trzeciego dnia (w godz. 12.00 – 15.00)młodzi aktorzy przygotują i zaprezentują etiudę grupową z wykorzystaniem pacynek wykonanych poprzedniego dnia. Pokaz odbędzie się o godz. 17.00.

Koszt udziału w warsztatach – 60 zł
Zapisy pod nr tel. 13 446 59 25 do dnia 3 lutego 2012 r.
Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

(MDK w Jaśle)

Back to top button