Informacje

W Opaciu, Jareniówce, Osobnicy i Niepli mają pozostać „podstawówki” – zapewnił wójt gminy Jasło

PIERWSI W INFORMACJI

Jest porozumienie z władzami gminy Jasło, a nauczycielami szkół, które miały zostać zlikwidowane od nowego roku szkolnego.

Dzisiejsze spotkanie w Urzędzie Gminy przy ulicy Słowackiego 4, na które zostali zaproszeni radni gminy, dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice dzieci ze szkół, które wytypowano do likwidacji przyniosło oczekiwane dla drugiej strony rezultaty. W nowym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie będą jeszcze uczęszczali na zajęcia lekcyjne do placówek w swoich miejscowościach.

Wójt gminy Stanisław Pankiewicz postanowił „ściągnąć” z porządku obrad sesji, którą zaplanowano na środę 18 stycznia projekty uchwał dotyczące zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jareniówce, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Niepli, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wincentego Witosa w Osobnicy oraz rozwiązania Zespołu Szkół w Opaciu (likwidacji Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu i Publicznego Gimnazjum w Opaciu wchodzących w jego skład).

Radni obiecali poprzeć jego wniosek. – Poprosiłem wszystkich radnych na to spotkanie. Przyszedł pan wójt, przedstawił nam nowe wnioski, które w większości rada zaakceptowała i prawdopodobnie tak będą głosować. To się okaże dopiero we środę. Ewentualnie niechby dwie osoby się wstrzymały, ale na pewno wycofamy te wnioski. – mówi Józef Dziedzic, przewodniczący Rady Gminy Jasło.

Natomiast pozostanie propozycja likwidacji Publicznego Gimnazjum w Opaciu. – W przyszłym roku uczęszczać tu będzie 23 dzieci. Subwencja akurat pokrywa jeden oddział, a dwa oddziały musimy utrzymywać. Jest to zupełnie nieuzasadnione. – powiedział Stanisław Pankiewicz.

Gospodarz gminy podkreśla, że przyniesie to oszczędności rzędu trzystu tysięcy złotych. Samorząd zapewni uczniom transport do gimnazjum w Trzcinicy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE