Informacje

Włamywacze do piwnic zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch młodych złodziei, którzy włamali się do piwnic jednego z bloków w Jaśle. Ich łupem padły samochodowe felgi wraz z oponami oraz sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze ustalili również osoby, do których trafiły skradzione przedmioty.

Skradzione przedmioty
Fot. © KPP JASŁO

Dyżurny komendy informację o włamaniu otrzymał w miniony piątek. Mieszkaniec Jasła zawiadomił, że ktoś zerwał skobel zabezpieczający drzwi wejściowe do jego piwnicy, wszedł do środka i dokonał kradzieży. Złodzieje zabrali samochodowe felgi wraz z oponami i sprzęt wędkarski. Ponadto okazało się, że sprawcy włamali się do sąsiedniej piwnicy, skąd również ukradli felgi wraz z oponami. Straty oszacowano na ponad 2 tysiące zł.

Policjanci po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tymi włamaniami ma dwóch młodych mężczyzn z Jasła. Podejrzani 18-latek i 26-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Obaj byli już wcześniej karani za popełnienie podobnych przestępstw.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili także osoby, którym zatrzymani sprzedali pochodzące z kradzieży przedmioty. Okazali się nimi 29-letni i 45-letni mieszkańcy Jasła. W miejscu ich przebywania policjanci odnaleźli skradziony łup. Będą odpowiadać za paserstwo.

Zatrzymani 18 i 26-latek usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara od roku do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE