Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowa biblioteka, czyli „Pożyteczne ferie 2012”

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy zostało laureatem konkursu POŻYTECZNE FERIE 2012 organizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Wygrany projekt pod hasłem „Moja miejscowość w Internecie” zostanie zrealizowany przy współpracy z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy .

Celem działań jest umożliwienie dzieciom i młodzieży, które zostają na czas ferii w swoich miejscowościach, spędzenie czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Głównym zadaniem uczestników tegorocznej edycji będzie opracowanie informacji o swojej miejscowości i zamieszczenie jej na stronie internetowej www.atlaswsi.pl prowadzonej przez FWW. Oprócz gromadzenia, opracowywania i promowania materiałów tematycznych będzie także czas na dobrą zabawę. Członkowie Stowarzyszenia, bibliotekarze i wolontariusze przez cały okres ferii będą prowadzić w bibliotece warsztaty plastyczne (m.in.decoupage, papieroplastyka, origami, filcowanie, bibułkarstwo, scrapbooking….) gry i zabawy integracyjne, zgadywanki literackie, popołudnia z filmem, a także warsztaty teatralne. W programie szereg konkursów, niespodzianek, dużo frajdy i dobrej rozrywki.

W ramach projektu organizatorzy zapewniają uczestnikom ciepły poczęstunek, podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwą miłą atmosferę.

Warsztaty odbywać się będą przez 10 dni roboczych, w dniach od 30 stycznia do 10 lutego 2012 r., w godzinach od 13.00 do 17.00 w siedzibie FGBP w Trzcinicy. Zapraszamy !

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE