Kultura | rozrywka | edukacja

Zimowisko na skraju wyobraźni (zapowiedź)

Nie masz pomysłu, co robić w ferie? Przyjdź do biblioteki! Od 30 stycznia do 10 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku od 4 do 10 lat na spotkania z dobrą zabawą w Oddziale dla Dzieci i filiach bibliotecznych (przy ulicy Szopena, Kopernika i Sobniowskiej).

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Codzienne spotkania feryjne rozpoczniemy o godzinie 12.00 głośnym czytaniem wierszy Danuty Wawiłow. Zainspirowani jej poetyckimi wizjami, przeniesiemy się w świat zabaw plastycznych: stworzymy mozaikowe obrazki z figur geometrycznych, zimowe krajobrazy z różnych materiałów, a nawet wykonamy tajemnicze Rupaki i kukiełki. Doskonałą rozrywkę a jednocześnie gimnastykę dla szarych komórek zapewnią rebusy, kalambury, krzyżówki i zagadki logiczne.

Nie zabraknie też zabaw na świeżym powietrzu. Planowane są wojny na śnieżki oraz konkursy w lepieniu bałwana i innych śnieżnych rzeźb, a gdyby pogoda nie dopisała zabawy zostaną przeniesione do pomieszczeń bibliotecznych, a śnieg zastąpią papierowe kule z makulatury. Oprócz tego, przewidujemy mnóstwo różnorodnych gier i zabaw, jak Żywe rzeźby, Lustro, Co się zmieniło oraz gier planszowych – tradycyjnych i z żywymi pionkami.

Szczegółowe informacje na temat zajęć w Oddziale dla Dzieci i w filiach bibliotecznych można znaleźć w harmonogramie i na stronie biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

POBIERZ DOKUMENT:
Harmonogram zajęć (plik w formacie .doc)

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE