Kultura | rozrywka | edukacja

„Spektakularne zakończenie ferii”

„Spektakularne zakończenie ferii” było okazją do podsumowania wydarzeń, jakie miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle podczas zimowej przerwy w nauce.

Zajęcia feryjne
Fot. © MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W JAŚLE
FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:
Zajęcia feryjne w MDK-u 2012

W piątek 10 lutego br. dla przybyłych gości wystąpiły dzieci z grupy warsztatowej, które przez trzy dni pod okiem Kamili Korolko – aktorki Teatru Maska z Rzeszowa – rozwijały swój talent aktorski. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali etiudę aktorską, teatr przedmiotu oraz piosenkę, w której bohaterów odegrały wykonane przez dzieci pacynki.

Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK przypomniała o zrealizowanych podczas ferii wydarzeniach: w pierwszym tygodniu odbył się „Kalejdoskop zimowy” – zajęcia ciągłe dla grupy 17 uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego. W trakcie zajęć, które trwały codziennie od 800 do 1500 dzieci grały w gry sportowe, wykonywały prace plastyczne, tańczyły, brały udział w zajęciach judo i pokazie modelarstwa lotniczego na hali MOSiR, zagrały w teledysku, powtórzyły język angielski w Szkole Języków Obcych AWALON, zwiedziły Zakład Tworzyw Sztucznych GAMRAT oraz dwukrotnie odwiedziły Rzeszów – Multikino i salę zabaw Fantazja.

W drugim tygodniu ferii odbyły się: warsztaty filcowania, które prowadziła Joanna Wrzecionko z Iwli – twórczyni rękodzieła artystycznego, warsztaty tańca indyjskiego prowadzone przez Annę Początek Rati Rasa z Rzeszowa; dwie projekcje najnowszych polskich animacji; bal dla wolontariuszy, którzy działają w grupie Helping Hands oraz wspomniane trzydniowe warsztaty teatralne.

Ponadto najmłodsi wzięli udział w Zimowej Akademii Uśmiechu, gdzie śpiewali piosenki, malowali i bawili się w różne zabawy rozwijające wyobraźnię.

Grażyna Leńczuk podziękowała tym, którzy wsparli organizację feryjnych wydarzeń: firmie Habys sp. z o.o., Telgam sp. z o.o., Cukierni Kasia z Biecza, właścicielom Sieci Jasielskich Sklepów MPM, właścicielom sklepu Agro Market oraz Szkole Języków Obcych AWALON. Obecni na spektaklu mogli skosztować specjalnie na tę okazję przygotowanego „zimowego” tortu oraz wylosować atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji na www.mdkjaslo.pl.

Agnieszka Kuczała
(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE