Kultura | rozrywka | edukacja

„Gdzie Chów Tam Łów” (zapowiedź)

Gmina Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu, Polski Związek Łowiecki Koło Łowieckie Jarząbek Jasło Okręg Krośnieński oraz Brać Myśliwska z Gminy Tarnowiec serdecznie zapraszają na wystawę przyrodniczo – łowiecką „Gdzie Chów Tam Łów”, której otwarcie odbędzie się dnia 25 lutego o godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Łowiectwo ma w naszym kraju piękną i długą tradycję. Polowanie było ulubionym zajęciem królów, arystokracji i pomniejszej szlachty. Sceny myśliwskie są częstym motywem w malarstwie i rzeźbie wszystkich czasów. Nawiązaniem do tych tradycji będzie zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu wystawa przyrodniczo łowiecka. Swój udział w otwarciu wystawy zapowiedzieli organizatorzy polowań oraz inni przedstawiciele braci łowieckiej, lasów państwowych związani z myślistwem zawodowo i hobbystycznie.

Ponadto na uczestników otwarcia jak i odwiedzających wystawę czekać będą liczne atrakcje m.in. prezentacja trofeów łowieckich, pokaz i degustacja produktów gastronomii myśliwskiej.

Celem wystawy jest przybliżenie historii oraz tradycji łowieckich, ukazanie sylwetki polskiego myśliwego, który znany jest z tego, że z pietyzmem i troską ochrania świat zwierząt dziko żyjących, oraz całe środowisko naturalne.

Program
11:30 Posiedzenie Komisji Kultury i Etyki Łowieckiej
13:00 Powitanie zaproszonych Gości
– Prelekcja Prezesa Koła Łowieckiego Jarząbek Jasło
– Wystąpienia zaproszonych Gości
14:00 Zwiedzanie Wystawy oraz degustacja produktów gastronomii myśliwskiej
– Poczęstunek (bigos myśliwski przygotowany przez KGW Tarnowiec)

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE