Kultura | rozrywka | edukacja

Mam Haka na Raka – happening na jasielskim Rynku

W ramach uczestnictwa w V edycji programu „Mam haka na raka” młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle 28 lutego zorganizowała happening na płycie rynku miasta Jasła.

Happening Mam Haka na Raka
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Happening Mam Haka na Raka
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Młodzi ludzie podczas tegorocznej akcji zachęcali mieszkańców do przeprowadzania badań profilaktycznych. Tylko bowiem dzięki wczesnemu wykryciu zmian w organizmie (np. jelicie grubym) możliwe jest całkowite wyleczenie choroby nowotworowej. Podczas happeningu zbierano również podpisy pod deklaracją „Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego” oraz rozdawano ulotki o profilaktyce raka jelita grubego.

Następnie wszyscy uczestnicy happeningu przemaszerowali z płyty rynku do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie odbyła się II część „Dnia Hakowicza”.

Podczas konferencji młodzież oraz zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać prelekcji uczniów ZS nr 3 na temat raka jelita grubego oraz wykładu przygotowanego przez Danutę Waśko z Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle na temat „Zasad zdrowego żywienia”.

Zorganizowaną w MDK konferencję uświetniły występy: Jasielskiego rapera Gagsa oraz występy grup tanecznych „Respekt”, „Style Fist Crew” z Młodzieżowego Domu Kultury i „R-Revolution” z Jasielskiego Domu Kultury.

Mam Haka na Raka: Born to Live Team:
http://www.facebook.com/pages/Born-to-Live-Team/361168293916257?sk=wall
Agnieszka Mianowska
(Zespół Szkół nr 3 w Jaśle)

Back to top button