Sport | rekreacja | turystyka

Półfinał wojewódzki licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle było w piątek gospodarzem drugiego półfinału wojewódzkiego licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Siatkarki II LO - gospodynie turnieju półfinałowego
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

W turnieju rozegranym w nowej sali gimnastycznej „drugiego” liceum wzięły udział cztery zespoły reprezentujące: I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku, Liceum Ogólnokształcące im. generała Władysława Andersa w Lesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie oraz gospodarze.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Po rozegraniu eliminacji powiatowych, następnie rejonowych dzisiaj jest kolejny szczebel. Jest to przedostatni etap eliminacji do finału wojewódzkiego. Zwycięzca tego turnieju bierze bezpośredni udział w finale wojewódzkim, natomiast drużyna, która w dzisiejszym turnieju zajmie drugie miejsce, będzie grała w turnieju barażowym również o udział w finale wojewódzkim. Na dziesięć szkół ponadgimnazjalnych udział w rozgrywkach powiatowych wzięło udział osiem szkół. – mówi Jacek Książek, zastępca dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Do finału wojewódzkiego licealiady awansowały siatkarki z Krosna (wygrały wszystkie trzy spotkania: 2:0 z Sanokiem, 2:1 z Jasłem i 2:0 z Leskiem). Drugie miejsce dla gospodyń turnieju (wygrały 2:0 z Leskiem i 2:0 z Sanokiem oraz przegrały 1:2 z Krosnem).

II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle wystąpiło w składzie: Katarzyna Martowicz, Aleksandra Marek, Emilia Wiklowska, Marta Cichoń, Gabriela Bławat, Monika Frydrych, Daria Pawluś, Katarzyna Mikuś, Karolina Jurusik, Angelika Rakoczy, Angelika Mastej, Anna Radwańska, Angelika Osiewalska.

Imprezę sponsorowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

FOTOGALERIA ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ: Półfinał licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE