Kultura | rozrywka | edukacja

W JDK: bal ze śnieżynką

Królewny, księżniczki, damy dworu, rycerze, czarodziejki, elfy, motylki i biedronki wypełniły w mroźny poniedziałkowy (30 stycznia br.) wieczór salę lustrzaną Jasielskiego Domu Kultury. Na „Karnawałowy bal ze Śnieżką”, inaugurujący ferie z JDK, przybyli też m.in.: mała Indianka, szeryf, Robin Hood, pokemon, aniołek, pszczółka, myszka i kotek.

Śnieżynka i jej trzy przyjaciółki z Sekcji animacyjnej „Magjam” w Rzeszowie zadbały, żeby nikt z obecnych się nie nudził. Na początek zaprosiły wszystkich do pociągu jadącego z daleka, który „na nikogo nie czeka”. Rozgrzane podróżą maluchy mogły się ochłodzić podmuchami powietrza, który same wywoływały falując chustą animacyjną. Właśnie zabawy z chustą, a szczególnie chowanie się pod nią najbardziej przypadły balowiczom do gustu. Były też najróżniejsze tańce, udawanie reniferów, pingwinów i żabek, indywidualne śpiewanie (najchętniej kolęd), korowody, gra w mini kręgle, fotograf robiący zdjęcia portretowe w efektownej ramie i ulubione przez dzieci malowanie twarzy. Na strudzonych zabawą czekał słodki poczęstunek.

Bal ze śnieżynką

Bal ze śnieżynką

Bal ze śnieżynką

Bal ze śnieżynką

Bal ze śnieżynką

Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Po trzech godzinach karnawałowego szaleństwa ostatni mali imprezowicze z balonikami w rączkach z wyraźnym ociąganiem opuszczali salę balową.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE