Informacje

Zaatakował byłą żonę nożem

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który napadł na swoją byłą żonę. Zatrzymany pobił kobietę i ranił ją nożem. Uszkodził jej również samochód. Pokrzywdzona z obrażeniami głowy i ręki trafiła do szpitala, a napastnik do policyjnego aresztu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem, ma również zakaz zbliżania się do byłej żony. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna
Zatrzymany przez policjantów mężczyzna. Fot. © KPP W JAŚLE

Do zdarzenia doszło na jednej z prywatnych posesji w Jaśle. Policjanci, którzy zajęli się zgłoszeniem ustalili, że mieszkanka Jasła wróciła samochodem po pracy do domu. Gdy wysiadła z pojazdu, zauważyła idącego w jej kierunku byłego męża. Widząc, że spod kurtki wyjmuje przedmiot przypominający nóż, schroniła się w samochodzie.

Mężczyzna, nie mogąc dostać się do środka pojazdu, wybił szybę w przednich drzwiach i przez powstały otwór usiłował uderzyć kobietę. Pokrzywdzona szybko otworzyła drugie drzwi, wysiadła z samochodu i zaczęła uciekać w kierunku ulicy. Podejrzany dogonił ją i zaczął bić, ciągnąć za włosy oraz grozić jej. W trakcie szarpaniny ranił byłą żonę nożem w rękę.

W pewnej chwili kobieta wyrwała się z rąk atakującego ją byłego męża i wzywając pomocy wbiegła na środek ulicy. Gdy jadące drogą samochody zaczęły się zatrzymywać, mężczyzna uciekł. W wyniku pobicia pokrzywdzona trafiła do szpitala. Na szczęście, po wykonaniu badań lekarskich, okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń.

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. W ciągu kilku następnych godzin ustalili miejsce jego pobytu i zatrzymali go. Zabezpieczyli również nóż, którym ranił byłą żonę. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonej oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych. Odpowie również za uszkodzenie samochodu.

Decyzją prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z nią. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE