Informacje

Zaatakował policjantów nożem

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, który rzucił się na interweniujących policjantów z nożem w ręce. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali nietrzeźwego furiata, który wszczął awanturę domową. Ofiarą pijanego 31-latka była jego partnerka. Sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Zatrzymany mężczyzna
Fot. © KPP JASŁO

W minioną sobotę w nocy policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Jaśle. O pomoc prosiła kobieta, która zgłosiła przemoc w rodzinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pijany mężczyzna wszczął awanturę z domownikami, w trakcie której pobił swoją będącą w ciąży partnerkę.

Na widok mundurowych 31-latek stał się wulgarny i agresywny. Zaczął wymachiwać trzymanym w ręce kuchennym nożem i grozić funkcjonariuszom. Nie reagował na polecenia. W pewnym momencie rzucił się na interweniujących policjantów próbując zranić ich nożem. Gdy jeden z funkcjonariuszy pałką służbową wytrącił napastnikowi niebezpieczny przedmiot, furiat zaczął ich uderzać i kopać. Po chwili został obezwładniony, założono mu kajdanki. Na miejsce policjanci wezwali zespół karetki pogotowia, który udzieli pomocy pokrzywdzonej kobiecie.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności służbowej. Odpowie również za przemoc w rodzinie. Postawiono mu zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją partnerką oraz rodzicami.

Na wniosek Policji i prokuratury, wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym jego aresztowaniu. Najbliższe dwa miesiące spędzi w odosobnieniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE