Kultura | rozrywka | edukacja

JDK zaprasza recytatorów do konkursu

Eliminacje rejonowe 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się 19 marca br. o godz. 10. w Jasielskim Domu Kultury. Dopełnieniem spotkania recytatorów uczestniczących w konkursie będzie spektakl w wykonaniu teatru „itd…” Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Logo OKR

OKR to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych konkursów recytatorskich w Polsce. Patronuje mu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie.

Konkurs, adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, organizowany jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego (A), wywiedzione ze słowa (B), teatrów jednego aktora (C) i poezji śpiewanej (D), a rozgrywany w drodze wielostopniowych eliminacji.

Organizatorem eliminacji rejonowych jest Jasielski Dom Kultury.

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa, regulamin i karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej JDK: www.jdkjaslo.pl oraz na stronie www.tkt.art.pl. Udziela ich również Helena Gołębiowska pod telefonem: 13 44 351 51.

(JDK)

Back to top button