Informacje

Lider edukacji dla Jasła

27 marca w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie Plebiscytu EURO-POWIAT EURO-GMINA województwa podkarpackiego. Miasto Jasło zdobyło prestiżową nagrodę – Lidera Edukacji.

Burmistrz Jasła ze statuetką
Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

To wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne ponieważ zostało przyznane w momencie kiedy samorządy mają bardzo poważne problemy z finansowaniem oświaty. Kształtowanie dzieci i młodzieży w naszym mieście jest rzeczą nadrzędną, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że Jasło jest postrzegane na terenie Podkarpacia jako lider w tej dziedzinie – zaznaczył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Celem Plebiscytu Euro-Gmina jest promocja i reklama najlepszych jednostek samorządowych – Liderów w różnych kategoriach i dziedzinach m.in. gospodarka i przedsiębiorczość, ekologia, służba zdrowia i opieka społeczna, bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, turystyka, agroturystyka oraz najbardziej przyjazna gmina.

Patronat honorowy I Edycji Plebiscytu EURO-GMINA EURO-POWIAT Województwa Podkarpackiego objął Marszałek Województwa Mirosław Karapyta.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE