Kultura | rozrywka | edukacja

Maciej Fortuna Quartet podobał się publiczności

29 marca w ramach XX Jasielskich Spotkań Muzycznych na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpił Maciej Fortuna Quartet. Jaślanie przez ponad godzinę mogli raczyć się solidną porcją energetycznego jazzu improwizowanego.

Jasielskie Spotkania Muzyczne
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Ciekawym i niekonwencjonalnych rozwiązaniem było przeniesienie krzeseł na scenę. Dzięki temu zabiegowi wytworzyła się swoista więź między muzykami a publicznością zgromadzoną w Jasielskim Domu Kultury, gdzie muzycy byli praktycznie na wyciągnięcie reki.

Jest nam niezmiernie miło być tutaj i cieszę się, że występujemy w takiej konwencji. Muszę przyznać, że dawno nie gościliśmy tyle osób na scenie. Więc już na pewno ten wieczór będzie wyjątkowy – przywitał słuchaczy Maciej Fortuna.

Muzycy dotrzymali słowa. Podczas koncertu zaprezentowali głównie utwory z albumów „Lost Keys” i najnowszego albumu „Solar Ring”, lecz także utwory, które powstały w trakcie obecnej trasy koncertowej. Zabrzmiały m.in. „Dedication”, „Niezniszczalni”, „For The Old Friend”, „Home Pictures” czy „Lost Keys”.
Na bis jazzmani przedstawili luźną interpretację amerykańskiego standardu „Kiedy Święci Maszerują”.

Zagrane w sposób żywiołowy i finezyjny zarazem utwory spotkały się z uznaniem publiczności, która długo nie chciała rozstać się z zespołem.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE