Sport | rekreacja | turystyka

Medal dla Trzcinicy!

Kolejny raz uczniowie Liceum Sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy udowodnili swoją mistrzowską formę! Marcin Gajda, uczeń klasy trzeciej, podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Spale zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów.

Utalentowani sportowcy z Trzcinicy
Fot. © ARCHIWUM SZKOŁY

W nagrodę został powołany na dwutygodniowy obóz sportowy Kadry Narodowej w Szklarskiej Porębie. Jest to już kolejny sukces tego młodego zawodnika, jego trenerów oraz całej szkoły, nazywanej często „kuźnią talentów ”.

Pytany o przepis na medal, Marcin wymienia wytrwałość, cierpliwość i codzienną, systematyczną pracę. „Przed każdym startem myślę, żeby dać z siebie wszystko.”

Zdobycie III miejsca w Ogólnopolskich Zawodach wymaga profesjonalizmu i zaangażowania trenerów oraz zapewnienia przez szkołę zaplecza sportowego na wysokim poziomie. „Posiadamy dwa boiska, pełnowymiarowy stadion, nową, krytą bieżnię lekkoatletyczną oraz nowoczesny sprzęt do pomiaru czasu. Ostatnio zakupiliśmy stroje sportowe dla wszystkich trenujących uczniów. Staramy się dostrzegać i nagradzać nawet drobne osiągnięcia młodzieży organizując darmowe wycieczki i spotkania ze znanymi sportowcami. Dobra motywacja to połowa sukcesu” – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ludomir Mastej.

Od kilku lat ZS Trzcinica znajduje się w czołówce najlepszych szkół sportowych w kraju. Największe osiągnięcie to zdobycie przez chłopców złotego medalu w Mistrzostwach Polski w Finale Centralnym Szkolnej Ligi LA w Zielonej Górze. 11 zwycięstw w zawodach międzywojewódzkich i 43 złote medale w zawodach wojewódzkich najdobitniej świadczą o wysokim poziomie sportowym szkoły!

(Zespół Szkół w Trzcinicy)

SŁOWA KLUCZOWE