Informacje

Policja: utonięcie przyczyną śmierci zaginionego mieszkańca Zawadki Osieckiej

Znane są wyniki sekcji zwłok 52-letniego mieszkańca Zawadki Osieckiej, którego ciało wyłowiono przedwczoraj z wyrobiska żwirowego zlokalizowanego w sąsiedniej miejscowości. Policjanci wstępnie wykluczyli, że mężczyzna zginął w wyniku przestępstwa.

Odnaleziono zwłoki poszukiwanego mieszkańca Zawadki Osieckiej
Policja zabezpiecza teren odnalezienia zwłok zaginionego mężczyzny.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

We wtorek po godzinie trzynastej policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z wyrobisk żwirowych wypełnionych wodą na terenie miejscowości Pielgrzymka znajdują się zwłoki człowieka. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dębowcu oraz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy podjęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości zmarłej osoby oraz okoliczności jej śmierci.

Wezwana na miejsce grupa płetwonurków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wyłowiła ciało na brzeg. Obecna na miejscu rodzina potwierdziła tożsamość zmarłego. To poszukiwany od początku roku 52-letni mieszkaniec Zawadki Osieckiej.

Bronisław M. wyszedł z domu w Sylwestra około godziny piętnastej i od tamtej pory ślad po nim zaginął. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie na Policję. Wyznaczono nagrodę pieniężną za jakąkolwiek informację mającą doprowadzić do odnalezienia mężczyzny. Poszukiwania były zakrojone na szeroką skalę. Pomagali m.in. okoliczni mieszkańcy oraz miejscowa ochotnicza straż pożarna.

10 stycznia na tym samym wyrobisku żwirowym pracowała specjalistyczna grupa płetwonurków. Niestety ze względu na zbyt trudne warunki i niską przejrzystość lustra wody przeczesano jedynie całą linię brzegową zbiornika.

Dopiero we wtorek matka zaginionego ujawniła zwłoki znajdujące się w wodzie w odległości kilkunastu metrów od drogi dojazdowej do żwirowni. Po wykonaniu policyjnych czynności operacyjnych na miejscu zdarzenia, decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone w prosektorium jasielskiego szpitala.

Wczoraj przeprowadzono sekcję. Jak poinformował podkom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji, „autopsja wykazała, że zgon 52-latka nastąpił w wyniku utonięcia”. – Decyzją prokuratora zwłoki wydano rodzinie. Policjanci ustalają dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. – dodał.

Dzisiaj w Zawadce Osieckiej odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE